VARİS TEDAVİSİ ANKARA

Lazerle varis tedavisiL
AZERLE VARİS TEDAVİSİ...

Laserle Varis Tedavisi son yıllarda teknolojik ilerlemelerle önemli bir başarıya ulaşmıştır. Bacaktaki büyük, belirgin, kıvrım kıvrım ilerleyen ve hoş olmayan bir görüntüyü veren varislerin tedavisi eskiden sadece ameliyatla mümkündü. Bu tür büyük varisler de artık laserle (endovenöz laser tedavisi-evlt-) tedavi edilebilmektedir.

Endovenöz Lazer Tedavisi, hasta ile konuşa konuşa uyutmadan tumesant anestezi denilen bir çeşit lokal anestezi ile yani sadece yerel uyuştuma ile yapılmaktadır. Bir başka deyişle hasta işlem sonrası muayenehaneden yürüyerek işine gidebilmektedir.

İşlem öncesi ve sırasında gelişmiş bir dopler cihazıyla iyi bir değerlendirme şarttır. Bacaktaki varis damarı içinde 2. dereceden daha fazla kaçak saptanan hastalar bu tedavi için uygun adaylardır. Varis damarının içine lazer kateterinin yerleştirilmesi tamamen bu doppler cihazı yardımıyla hiç bir kesi yapılmadan yapılmaktadır. Yani bacakta hiçbir yara yada dikiş söz konusu değildir.

Bacaklarda hanımları çok rahatsız eden telenjiektazi tarzındaki kılcal varisleri sel dışardan farklı bir lazer cihazıyla yakılabilmektedir. Bu işlem ise aralıklı birkaç seans uygulama sınucunda başarılabilmektedir. Muayenehane koşullarında başarıyla ayaktan uygulanabilmesi ve hiç bir kesi yapılmadan hastanın hemen işinin başına dönebilmesi yöntemin en önemli üstünlüğünü oluşturmaktadır.

 
SEO by Artio

 

 

 

 

 

 


Google

 

 

 

Varis nedir - Lazerle varis tedavisi - Fiyatlar - Site haritasi - Cerrahi tedavisi - Skleroterapi - Variste Köpük tedavisi