VARİS TEDAVİSİ ANKARA

Ameliyatla varis tedavisi

Ameliyatla varis tedavisi Cerrahi yöntemlerBurada amaç dıştan görülen varislerin çıkartılmasının yanısıra toplardamarların içinde yüksek basınca yol açan, ve hemen daima kasık bölgesindeki kapakçıkların yol açtığı yetersizliğin giderilmesidir. Bu yetersizlik giderilmezse hastaların yakınmaları süregelecek ve varisler kısa zamanda tekrarlayacaktır. Hastaların ameliyat öncesinde Doppler ultrason ile incelenmesi bu nedenle çok önemlidir.

 

Cerrahi tedavi
Burada amaç dıştan görülen varislerin çıkartılmasının yanısıra toplardamarların içinde yüksek basınca yol açan, ve hemen daima kasık bölgesindeki kapakçıkların yol açtığı yetersizliğin giderilmesidir. Bu yetersizlik giderilmezse hastaların yakınmaları süregelecek ve varisler kısa zamanda tekrarlayacaktır. Hastaların ameliyat öncesinde Doppler ultrason ile incelenmesi bu nedenle çok önemlidir. Eskiden ayak bileğinden kasığa kadar tüm toplardamar bir tel yardımı ile soyulmakta idi. Bu girişim artık son derece nadiren kullanılmaktadır. Çünkü diz altındaki ana yüzeysel toplardamarın kendisinde varis gelişme olasılığı azdır. Bu damar ileride yapılabilecek kalpte bir bypass operasyonu için gereklidir ve olabildiğince korunmalıdır. İdeal tedavi lazer veya ses dalgası enerjisi kullanarak kasık-diz arasındaki sorunu gidermek ve kalan yan dal varislerini bölgesel olarak çıkartmaktadır.
Hastada kapak yetersizliği yoksa tek gerekli olan genişlemiş varis yumaklarını üzerlerine yapılan küçük cilt kesileri ile çıkartmakdır. Bunlar cildin doğal çizgilerine paralel olarak yapılan 2-3 mm uzunlukta kesilerdir ve çoğu zaman dikiş gerektirmeden iyileşmektedir (resim 11). Bu nedenle ameliyat sonrası iz kalmamaktadır. Girişim yan dal varislerin çokluğuna ve hastanın isteğine bağlı olarak genel anestezi veya lokal anestezi altında yapılabilmektedir. Hasta genelde hastanede kalmamakta ve aynı gün ayağa kalkıp evine gidebilmektedir. 3-4 gün dinlenme önerilmekte ancak kesin yatak istirahati gerekmemektedir. 1-2 hafta varis çorabı önerilmektedir.Cerrahi: ameliyat ile varis tedavisi
Ameliyatla hastalıklı damarın çıkarılması veya bağlanması işlemidir. Genel anestezi altında yapılır. Hastanede yatmayı gerektirir. Skleroterapiye cevap vermeyen büyük varisler cerrahi olarak çıkarılır. Varisler ülser gibi cilt problemleri oluşturmaya başlamışsa veya pıhtılaşma problemi varsa önerilir.
Derin damarlar için cerrahi lazer tedavileri
Lazerle Varis Tedavisi son yıllarda oldukça populer hale gelmiştir. Bacaktaki büyük, belirgin, kıvrılarak ilerleyen ve hoş olmayan bir görüntüyü veren varislerin tedavisi ameliyat dışında artık damarın içinden ilerletilen kanü sayesinde lazer ile de yapılabilmekte.
İşlem lokal anestezi altında ameliyathane şartlarına gereksiniö olmadan uygulanabilmektdir. İşlem öncesi varis damarlarındaki hastalığın boyutu konusunda kesin bilgi sahibi olunması gerekir. Bu amaçla dopler ultrasonografi faydalı olacaktır.
İnce kılcal damarlar için dışardan uygulanan lazerler kullanılabilir.

 
SEO by Artio

 

 

 

 

 

 


Google

 

 

 

Varis nedir - Lazerle varis tedavisi - Fiyatlar - Site haritasi - Cerrahi tedavisi - Skleroterapi - Variste Köpük tedavisi